КИЕВСКИЙ
МЕЖДУНАРОДНЫЙ
ИНСТИТУТ
СОЦИОЛОГИИ
социологические и
маркетинговые
исследования
тел. 537-3376
office@kiis.com.ua
Чому Україні потрібен перепис населення? Інтерв'ю Володимира Паніотто
Інтерв'ю Володимира Паніотто для українського радіо щодо питання перепису населення в Україні, що планується у 2020 році.
Обращение Социологической ассоциации Украины к правительству Украины относительно проведения переписи населения Украины

Правительство Украины планировало проведение переписи населения Украины в 2020 году, в бюджете были выделены средства на перепись; сейчас в рамках подготовки к переписи осуществляется пробная перепись в Киеве и в одной из ОТГ Киевской области. Но из заявлений министра Кабинета Министров Дмитрия Дубилета стало известно, что в целях экономии ресурсов перепись планируется отменить, а вместо неё уже в этом году будет осуществлена быстрая оценка численности населения с помощью баз данных мобильных операторов, регистров населения и калибрующих социологических исследований.

Социологическая ассоциация Украины приветствует проведение быстрой оценки численности населения Украины. Вместе с тем, оценка численности населения может быть хорошим дополнением, но не может быть заменой переписи населения.

Анонс прес-конференції: «Індекс Здоров’я. Україна» – 2019: Оцінка медичної допомоги, досвід і поведінка громадян в контексті медреформи

- Яким чином медична реформа на первинній ланці вплинула на поведінку, досвід, задоволеність споживачів медичної допомоги?

- Як громадяни оцінюють медичну допомогу в лікарнях – на вторинній ланці, де медреформа з 1 квітня 2020 р. лише починається?

- Скільки коштів «з кишені» цьогоріч громадяни витрачали на медичну допомогу в різних областях України, у порівнянні з 2016-2018 рр.?

- Мешканці яких областей найбільше та  найменше задоволені медичною допомогою і з чим це пов’язано?

- Як змінилася кількість українців, які НЕ звертаються по медичну допомогу через брак коштів?

Динаміка ставлення населення України до соціологічних опитувань, грудень 2019

КМІС проводить вивчення ставлення населення до соціологічних опитувань раз на  рік, у грудні. Грудневе опитування 2019 року показало, що 42% опитаних довіряють даним соціологічних організацій, що вже давно працюють, 21% відсотків – не довіряють, інші не мають певної думки з цього приводу.   Рівень довіри до даних соціологічних опитувань  за останній рік практично не змінився (у 2018 був 43%, а в 2019 – 42%). Баланс довіри і недовіри (відсоток тих, хто довіряє, мінус відсоток тих, хто недовіряє) складає +21%, рік тому він дорівнював +23%   (невелике статистично незначуще зниження).