КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
тел. 537-3376
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Лише 25% українців знають, як буде працювати безвізовий режим з країнами Шенгенської зони

Київський міжнародний інститут соціології з 10 по 19 лютого 2017 року провів власне опитування громадської думки. Опитування проводилося у 110 населених пунктах (PSU) в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим та тимчасово окупованої частини Донецької та Луганської областей, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв'ю опитано 2040 респондентів.

Опитування у Луганській і Донецькій областях проводилося лише на підконтрольній українській владі території. У цьому опитуванні вибірка розподілялася лише на контрольованій частині Донбасу в тій пропорції, яку за даними ЦВК становили виборці Донбасу в останніх парламентських виборах (жовтня 2014 року).

Безвізовий режим був однією з ключових тем ЗМІ України за останні два роки. В той же час дані досліджень та медіа моніторингу свідчать про відсутність системного роз’яснення питань прав та обов'язків, пов`язаних із впровадженням безвізового режиму. Лише 5% повідомлень у пресі на цю тему містили аналітику, решта – короткі звіти про процес отримання безвізу. 

Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, проведеними Київським міжнародним інститутом соціології, лише 25% опитаних змогли правильно відповісти на питання, скільки часу можна буде перебувати на території ЄС за умов безвізового режиму. В той же час 20% респондентів вважають, що безвізовий режим дозволить залишатись в ЄС довше 90 днів в будь-який 180-денний період. Також в українців немає достатніх знань про переваги біометричного паспорта. Лише 33% респондентів назвали наявність біометричного паспорта однією з необхідних умов для перетину Шенгенського кордону без візи. 

Моніторинг ЗМІ показує, що в медіа небагато інформації щодо механізму безвізового режиму, його переваг, можливостей та впливу на життя українців. Крім того, принцип дії безвізу та правила перетину кордону оповиті міфами. 

Проведені дослідження є підготовчим етапом довгострокової всеукраїнської комунікаційної кампанії, яка буде проведена до початку та після впровадження безвізового режиму з Україною. Мета кампанії – підвищити рівень обізнаності громадян про права та обов'язки тих, хто подорожує до ЄС, роз'яснити правила перетину кордону, інформувати про роль біометричного паспорта, а також про нові можливості та переваги, які надасть українцям безвізовий режим. Кампанія буде профінансована Представництвом  Європейського Союзу в Україні та реалізована німецькою компанією  GOPA Com., членом GOPA Worldwide Consultants (Gesellschaft für Organisation, Planung und Ausbildung), у партнерстві з Change Communication.

 

За подробицями дослідження звертайтеся до PR менеджера Наталі Шумейкоnatalja.shumeiko@gmail.com, +380 681 143 820

Докладніше


11.5.2017
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: