КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
тел. 537-3376
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

ДУМКИ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА РОСІЇ СТОСОВНО ПРИЧИН УВ’ЯЗНЕННЯ Ю.ТИМОШЕНКО

Протягом 10-19 лютого 2012 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом інтерв'ю опитано 2029 респондентів, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

 

Дослідження Левада-Центру, що репрезентативне для дорослого населення Росії, проводилося в серпні 2011 року. Опитано 1600 респондентів віком від 18 років, у 127 населених пунктах.

 


Ув’язнення Юлії Тимошенко, колишнього прем’єр-міністра України, викликає увагу широкого загалу не лише в Україні але і за межами нашої держави. Проведене КМІС опитування показало, що лише 11% опитаних громадян України не мають певної думки з цього приводу.

# Найбільша частка опитаних – 39% – вважає, що Юлія Тимошенко опинилась в тюрмі саме через її політичну діяльність,

# 26% вважають, що Юлія Тимошенко ув’язнена за кримінальні злочини,

# 25% респондентів вважають, що ув’язнення Юлії Тимошенко спричинено і її політичною діяльністю, і кримінальною.

# Таким чином, майже дві третини опитаних – 64% – не виключають політичних причин в ув’язненні Юлії Тимошенко, й, одночасно, близько половини виборців – 51% – не виключають наявності в цьому причин кримінальних.

Порівняно з листопадом 2011 року збільшилася кількість тих, хто вважає, що ув’язнення Ю.Тимошенко обумовлюється як кримінальними злочинами так і політичною діяльністю (25% у лютому проти 19% у листопаді). Стала меншою кількість тих, хто не зміг визначитися з відповіддю на запитання про причини ув’язнення Ю.Тимошенко (16% у листопаді проти 11% у лютому). Статистично значуще не змінилася кількість тих, хто вважає що ув’язнення Ю.Тимошенко пов’язане суто з її політичною діяльністю статистично значуще (39% у лютому проти 38% у листопаді), та тих, хто вважає що причина ув’язнення Ю.Тимошенко полягає у кримінальних злочинах (26% у лютому проти 27% у листопаді).

Простежується явна диференціація у ставленні до причин ув’язнення колишнього прем’єр-міністра в залежності від регіону та від політичних уподобань виборців.

# У Західному та Центральному регіонах [1] значно більше тих, хто вважає, що Юлія Тимошенко ув’язнена саме за політичну діяльність, ніж тих, хто вважає, що вона ув’язнена за кримінальні злочини: у Західному регіоні – 51% проти 9%, а у Центральному – 52% проти 14%.

# У Південному та Східному регіонах, навпаки, помітно більше тих, хто вважає, що Юлія Тимошенко ув’язнена саме за кримінальні злочини, ніж тих, хто вважає, що вона ув’язнена за політичну діяльність: на Півдні – 40% проти 25%, а у Східному регіоні – 42% проти 24%.

# Найбільше виборців, котрі вважають, що Ю.Тимошенко ув’язнено за кримінальні злочини, серед прихильників Партії регіонів (59%) та Комуністичної партії (48%).

# Абсолютна більшість прихильників Блоку Юлії Тимошенко (83%) та переважна більшість прихильників «Фронту змін» (53%) вважають, що причиною ув’язнення Ю.Тимошенко є її політична діяльність.

За даними Левада Центру у серпні 2011 р. серед мешканців Росії було вдвічі більше тих, котрі підтримують ув’язнення Юлії Тимошенко, ніж тих, котрі негативно ставляться до цього факту – 40% проти 20%; усі інші не змогли визначитися зі своїм ставленням до ув’язнення Ю.Тимошенко.

Додаток

 

Запитання стосовно причин ув’язнення Ю.Тимошенко ставилося в опитуванні наступним чином: «Як Ви вважаєте, Юлія Тимошенко опинилась у тюрмі за кримінальні злочини чи за політичну діяльність? »

Розподіл відповідей на це запитання в Україні в цілому та у чотирьох регіонах країни наведені у таблиці 1 (у відсотках дорослого населення віком від 18 років).

 

 

 

 

Якщо взяти до уваги потенційних виборців лише сімох найбільш рейтингових політичних сил, розподіл інтерпретацій ув’язнення Ю.Тимошенко виглядатиме наступним чином:

# 43% цих виборців відзначають суто політичні причини ув’язнення;

# 31% опитаних вважають кримінальні злочини причиною ув’язнення Ю.Тимошенко;

# 17% опитаних вказують обидві причини: і кримінальні злочини і політичну мотивацію ув’язнення;

# 8% респондентів не змогли визначитися з відповіддю.

# Близько 1% відмовилися відповідати на це запитання.

 
 

[1] Західний регіон - вісім найзахідніших областей: Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Закарпатська, і Чернівецька (22% виборців); Центральний - Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області і місто Київ (30% виборців); Південний – Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області і Крим (26% виборців); Східний регіон - Харківська, Донецька і Луганська області (22% виборців).


7.3.2012
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: