КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Застосовані фільтри:політичні орієнтації громадян
8
березня
2024
Кого українці вважають лідером опозиції в Україні

Упродовж 17-28 лютого 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій «Форум» було додане запитання про те, кого українці вважають лідером опозиції. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2008 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Зокрема, якщо в травні 2022 року серед всіх опитаних нами респондентів 2,5-4% проживали на окупованих після 24 лютого територіях (і це відповідало відсотку тих, хто там проживає, бо генерація номерів телефонів була випадковою), то зараз через вимкнення окупантами телефонного зв’язку до вибірки не потрапило жодного респондента, які б наразі проживали в окупованих населених пунктах (разом з цим із загалом 1052 респондентів 33 респонденти до 24 лютого 2022 року проживали в населеному пункті, який зараз окупований). Важливо зазначити, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, але при цьому загальні тенденції були досить подібні. Тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів. Є й інші фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах «воєнного часу», які наводилися КМІС раніше.

Загалом, ми вважаємо, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

21
лютого
2024
Думки та погляди жителів Чорнобаївської громади (Херсонська область) щодо поточної ситуації в громаді та повоєнної відбудови та відновлення

У грудні 2023 - січня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів дослідження серед жителів Чорнобаївської громади (Херсонська область) на замовлення проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI-4), який є програмою USAID, що реалізується Кімонікс Інтернешнл в Україні. У дослідженні вивчалися думки та погляди жителів щодо поточної ситуації в громаді та повоєнної відбудови та відновлення.

Дослідження полягало в проведенні 8 онлайн фокус-групових дискусій з жителями громади (польовий етап тривав з 19 грудня 2023 року по 17 січня 2024 року). До дискусій було залучено декілька цільових груп: 

  • молодь 18-29 років – 1 ФГД;
  • працююче населення віком 30-59 років - 1 ФГД; 
  • активне населення (волонтери, бізнес, активісти) - 1 ФГД; 
  • жителі, що тимчасово не проживають у громаді - 1 ФГД;
  • загальне населення громади 18-65 років – 4 ФГД;
21
лютого
2024
Думки та погляди жителів Зеленодольської громади (Криворізький район, Дніпропетровська область) щодо поточної ситуації в громаді та повоєнної відбудови та відновлення

У грудні 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів дослідження серед жителів Зеленодольської громади (Криворізький район, Дніпропетровська область) на замовлення проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI-4), який є програмою USAID, що реалізується Кімонікс Інтернешнл в Україні. У дослідженні вивчалися думки та погляди жителів щодо поточної ситуації в громаді та повоєнної відбудови та відновлення.

Дослідження полягало в проведенні кількісного опитування методом особистого інтерв’ю (польовий етап тривав з 12 по 21 грудня 2023 року) та якісного компоненту у вигляді 4 онлайн фокус-групових дискусій з жителями громади, що охоплювали подібні запитання.

У рамках кількісного етапу із застосуванням випадкової вибірки були опитані 406 дорослих жителів громади. Якісним компонентом були охоплені такі цільові групи: молодь 18-29 років; працююче населення віком 30-59 років; активне населення (волонтери, бізнес, активісти); жителі, внутрішньо переміщені особи, що проживають у громаді.

21
лютого
2024
Думки та погляди жителів Високопільської громади (Бериславський район Херсонської області) щодо поточної ситуації в громаді та повоєнної відбудови та відновлення

У грудні 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів дослідження серед жителів  Високопільської громади (Бериславський район Херсонської області) на замовлення проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI-4), який є програмою USAID, що реалізується Кімонікс Інтернешнл в Україні. У дослідженні вивчалися думки та погляди жителів щодо поточної ситуації в громаді та повоєнної відбудови та відновлення.

Дослідження полягало в проведенні кількісного опитування методом особистого інтерв’ю (польовий етап тривав з 15 по 22 грудня 2023 року) та якісного компоненту у вигляді 4 онлайн фокус-групових дискусій з жителями громади, що охоплювали подібні запитання.

У рамках кількісного етапу із застосуванням випадкової вибірки були опитані 418 дорослих жителів громади. Якісним компонентом були охоплені такі цільові групи:

  • молодь 18-29 років;
  • працююче населення віком 30-59 років;
  • активне населення (волонтери, бізнес, активісти);
  • жителі, що тимчасово не проживають у громаді.
21
лютого
2024
Думки та погляди жителів Широківської громади (Запорізька область) щодо поточної ситуації в громаді та повоєнної відбудови та відновлення

У грудні 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів дослідження серед жителів  Широківської громади (Запорізька область)  на замовлення проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI-4), який є програмою USAID, що реалізується Кімонікс Інтернешнл в Україні. У дослідженні вивчалися думки та погляди жителів щодо поточної ситуації в громаді та повоєнної відбудови та відновлення.

Дослідження полягало в проведенні кількісного опитування методом особистого інтерв’ю (польовий етап тривав з 16 по 26 грудня 2023 року) та якісного компоненту у вигляді 4 онлайн фокус-групових дискусій з жителями громади, що охоплювали подібні запитання.

У рамках кількісного етапу із застосуванням випадкової вибірки були опитані 414 дорослих жителів громади. Якісним компонентом були охоплені такі цільові групи: молодь 18-29 років; працююче населення віком 30-59 років; активне населення (волонтери, бізнес, активісти); жителі, внутрішньо переміщені особи, що проживають у громаді.

ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: