Пресс-релизы и отчеты
Соціально-політичні настрої жителів України та рейтинг підтримки партій і політичних лідерів: травень-червень 2016 року
Головні результати:
- Більшість українців вважає, що керівництво країни веде її в неправильному напрямку і негативно оцінюють діяльність центральних органів влади.
- Більшість жителів вважає, що розв’язувати конфлікт на сході України потрібно шляхом міжнародних мирних переговорів.
- Найбільш популярним варіантом зовнішньополітичного вектору є вступ до ЄС, але зараз його підтримують трохи менше половини населення. Вступ до Митного Союзу підтримують лише 12%.
- Вступ до НАТО підтримують 44% українців, виступають проти — 38%.
- 82% українців вважають, що зараз Україна потребує, щоби нею керував сильний лідер, який би мав широкі владні повноваження.
- Якби вибори до парламенту відбувалися на початку червня, то найбільше голосів могла б отримати ВО «Батьківщина» (22% від поданих голосів), і до складу Верховної Ради також увійшли б представники партій «Блок Петра Порошенка» (13%), «Опозиційний блок» (12%), Радикальна партія Олега Ляшка (11%), «Об’єднання «Самопоміч» (11%) і «Громадянська позиція» (5%).
- Якби вибори Президента відбувалися на початку червня, то найбільше голосів могла б отримати б Юлія Тимошенко (24% від поданих голосів), і до другого туру вийшов би Петро Порошенко (14%).
Презентація
З 20 травня по 2 червня 2016 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення клієнта провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2043 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.
Коментарі фахівців КМІС: «Робота соціологів в останні два роки істотно ускладнилася через проблеми, пов'язані з можливостями опитувань на Донбасі. Відсутня надійна статистика про те, яка кількість населення проживає на контрольованій і на неконтрольованій частині Луганської і Донецької областей. Соціологам доводиться приймати рішення про розподіл вибірки при різних гіпотезах — з урахуванням міграції, без урахування міграції, з урахуванням неконтрольованої території, без урахування і т.п. Через це дані різних опитувальних компаній можуть відрізнятися на декілька відсотків (особливо це стосується рейтингів). У даному опитуванні вибірка розподілялася лише на контрольованій частині Донбасу, в тій пропорції, яку за даними ЦВК становили виборці Донбасу в останніх парламентських виборах (жовтня 2014 року )».
Оцінка напрямку справ, в якому керівництво веде Україну. Оцінка діяльності органів влади України
- На запитання «На Вашу думку, керівництво України веде країну в правильному чи неправильному напрямку?» 76% респондентів відповіли «у неправильному напрямку». Варіант «у правильному напрямку» обрали 11,0% респондентів. Ще 13% респондентів не змогли відповісти на запитання.
- Позитивно оцінюються діяльність Президента П. Порошенка 14,1% населення, негативно — 70,1%. Ще 15,8% не визначилися зі своєю думкою. Діяльність прем’єра В. Гройсмана позитивно оцінили 12,2%, негативно — 51,2%. Ще 36,6% не визначилися зі своєю думкою.
- Діяльність Верховної Ради позитивно оцінюють 4,1% дорослих громадян України, негативно — 86,9%. Ще 9,1% не змогли відповісти на запитання.
- При цьому 47,1% респондентів повідомили, що вони позитивно оцінюють діяльність їхнього мера / сільського голови. Негативно оцінюють — 29,9%. Не визначилися зі своєю думкою — 23%.
Думки населення з приводу шляхів розв’язання конфлікту на сході України і Мінських домовленостей
- На запитання «Який варіант виходу з нинішнього воєнного конфлікту на Донбасі Ви вважаєте найбільш прийнятним?» 66,7% респондентів відповіли «продовження міжнародних переговорів до повного врегулювання». Варіант «Активізація воєнних дій, наступ до повного визволення Донбасу» обрали 19,6% респондентів. Ще 13,7% респондентів не змогли відповісти на запитання.
Зовнішньополітичний вектор. Вступ до НАТО
- На запитання «Яким інтеграційним напрямком має йти Україна?» 46,2% респондентів обрали варіант «Вступ до Європейського Союзу?» варіант «Вступ до Митного Союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном» обрали 11,6% респондентів. 32,1% респондентів обрали варіант «Неприєднання ані до Європейського Союзу, ані до Митного Союзу». Ще 10,1% респондентів не змогли відповісти на запитання.
- 43,9% респондентів підтримують вступ до НАТО; не підтримують — 38%. Ще 18,1% респондентів не змогли відповісти на запитання.
Довіра до політичних діячів і суспільних інституцій
- Серед запропонованого списку 25 політичних діячів України відносно найвищий рівень довіри має Н. Савченко, якій довіряють 35% серед усіх дорослих українців. Не довіряють їй 32,7%. Ще 32,3% або не мають визначеного ставлення, або не знають, хто така Н. Савченко.
- Далі за рівнем довіри йдуть А. Садовий (довіряють 32,3%, не довіряють — 40,7%), Ю. Тимошенко (28% проти 57,3%), О. Ляшко (27,5% проти 52,4%), А. Гриценко (23,6% проти 47,3%), М. Саакашвілі (18,6% проти 60,6%), П. Порошенко (16,1% проти 69,3%). Інші діячі зі списку у розрахунку до всього населення мають нижчий рівень довіри.
- Серед розглянутого списку суспільних інституцій найбільшою довірою користується Церква: 63,7% довіряють Церкві, 12,9% не довіряють. Ще 23,4% не змогли відповісти на запитання.
- Далі за рівнем довіри йдуть Армія України (63,2% довіряють і 12% не довіряють), волонтерські організації, які допомагають переселенцям (55,7% проти 10,3%), волонтерські організації, які допомагають Армії (55,3% проти 13,4%), добровольчі батальйони (49,2% проти 17,9%). Іншим інституціям зі списку довіряє менше громадян України.
Необхідність у наданні широких повноважень лідеру України
- На запитання «Чи потребує Україна в теперішніх умовах того, щоби нею керував сильний лідер, який би мав широкі владні повноваження?» ствердну відповідь («так») дали 82% респондентів. Не погодилися з цим — 9,1%. Ще 8,9% респондентів не змогли відповісти на запитання.
Перейменування посади Голови Уряду у разі переходу до парламентської форми правління
- На запитання «А як би Ви поставилися до перейменування посади Голови Уряду України з «Прем'єр-міністр» на «Канцлер» при переході від президентської до парламентської форми правління?» 6,9% відповіли, що позитивно. Негативно поставилися б до цього 44,8%. 34,7% респондентів обрали варіант «ні позитивно, ні негативно». Ще 13,6% респондентів не змогли відповісти на запитання.
Основні джерела політичної інформації для населення України
- Найчастіше інформацію політичного характеру українці отримують з центральних українських телеканалів — 64,1% отримують з цього джерела інформацію щодня або практично щодня.
- Далі за кількістю «користувачів джерела» йдуть Інтернет і соціальні мережі — відповідно, 36,1% і 32,7% українців щодня або практично щодня отримують інформацію з цих джерел.
- Ще 30,1% українців стверджують, що щодня або практично щодня дивляться місцеві телеканали. Інші джерела щодня використовують значно менше людей.
- За часткою населення, що довіряє певному джерелу, лідирують центральні українські телеканали — їм довіряють 49,8% українців, не довіряють — 39,1%. Далі за цим показником ідуть Інтернет (48% довіряють і 16,7% не довіряють), місцеві телеканали (47,5% проти 31%), соціальні мережі (42,2% проти 19,1%) і місцеві друковані видання (41,2% проти 23,8%).
- Загалом, щодня або майже щодня Інтернетом користуються 42,5% українців у віці 18 років і старше, ще 17% користуються Інтернетом принаймні декілька разів на тиждень.
- Серед користувачів Інтернету 90,7% стверджують, що активно користуються принаймні однією соціальною мережею. Найбільш популярні мережі: ВКонтакте (серед користувачів Інтернету нею користуються 59,2%), Одноклассники (50%), Facebook (38,3%) і Google+ (33,4%).
Підтримка проведення дострокових виборів
- 39,2% українців підтримують проведення дострокових президентських виборів, не підтримують — 37,4%. Ще 23,5% не визначилися зі своєю думкою.
- 44,7% українців підтримують проведення дострокових парламентських виборів, не підтримують — 32,8%. Ще 22,5% не визначилися зі своєю думкою.
Електоральні настрої населення щодо виборів до Верховної Ради
Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку червня, то з усіх громадян України віком від 18 років –
- 11,8% проголосували б за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»,
- 7,0% — за партію «Блок Петра Порошенка»,
- 6,4% — за партію «Опозиційний блок»,
- 6,0% — за Радикальну партію О. Ляшка,
- 6,0% — за партію «Об’єднання «Самопоміч»,
- 2,8% — за партію «Громадянська позиція»,
- 2,3% — за партію «Всеукраїнське об’єднання «Свобода»,
- 1,5% — за партію «Рух за очищення»,
- 1,3% — за партію «УДАР»,
- 1,0% — за партію «УКРОП»,
- 0,9% — за партію «Сильна Україна»,
- 0,8% — за партію «Народний контроль»,
- 0,8% — за партію «Нова держава»,
- за інші партії — загалом 5,2%,
- 6,5% — викреслили б усі партії, попсували б бюлетень,
- 20,9% — вирішили не брати участь у голосуванні,
- 18,8% — не визначилися, за кого голосувати.
Таким чином, якби ті, хто не визначився за кого голосувати, як звичайно, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 54% усіх виборців, і подані голоси розподілилися б наступним чином (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися на початку червня):
- 22,0% проголосували б за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»,
- 13,0% — за партію «Блок Петра Порошенка»,
- 11,9% — за партію «Опозиційний блок»,
- 11,2% — за Радикальну партію О. Ляшка,
- 11,1% — за партію «Об’єднання «Самопоміч»,
- 5,1% — за партію «Громадянська позиція»,
- 4,3% — за партію «Всеукраїнське об’єднання «Свобода»,
- 2,8% — за партію «Рух за очищення»,
- 2,4% — за партію «УДАР»,
- 1,8% — за партію «УКРОП»,
- 1,7% — за партію «Сильна Україна»,
- 1,6% — за партію «Народний контроль»,
- 1,5% — за партію «Нова держава»,
- за інші партії — загалом 9,7%.
Електоральні настрої населення щодо виборів Президента України
Якби вибори Президента України відбувалися на початку червня, то з усіх громадян України віком від 18 років —
- 13,7% проголосували б за Юлію Тимошенко,
- 7,9% — за Петра Порошенка,
- 7,3% — за Андрія Садового,
- 7,1% — за Олега Ляшка,
- 6,7% — за Юрія Бойка,
- 5,5% — за Анатолія Гриценка,
- 2,2% — за Олега Тягнибока,
- 1,5% — за Дмитра Яроша,
- за інших кандидатів — загалом 4,6%,
- 7,6% — викреслили б усіх кандидатів, попсували б бюлетень,
- 16,6% — вирішили не брати участь у голосуванні,
- 19,5% — не визначилися, за кого голосувати.
Таким чином, якби ті, хто не визначився за кого голосувати, як звичайно, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 56% усіх виборців, і подані голоси розподілилися б наступним чином:
- 24,3% проголосували б за Юлію Тимошенко,
- 14,0% — за Петра Порошенка,
- 12,9% — за Андрія Садового,
- 12,5% — за Олега Ляшка,
- 11,8% — за Юрія Бойка,
- 9,8% — за Анатолія Гриценка,
- 3,9% — за Олега Тягнибока,
- 2,6% — за Дмитра Яроша,
- за інших кандидатів — загалом 8,1%.
Також респондентам ставилося запитання «Якби у другий тур виборів Президента України вийшли Петро Порошенко і Юлія Тимошенко, за кого б з цих кандидатів Ви проголосували б?». Відповіді розподілилися таким чином:
- 16,5% проголосували б за Петра Порошенка,
- 28,5% — за Юлію Тимошенко,
- 6,7% — викреслили б усіх кандидатів, попсували б бюлетень,
- 37,3% не брали б участі у голосуванні,
- 10,9% не визначилися зі своєю думкою.
Додаток
Нижче наводиться фрагмент анкети з розподілом відповідей респондентів на запитання, оприлюднені у прес-релізі.
Запитання з анкети наводяться у порядку, в якому вони ставилися респондентам.
Якби у найближчу неділю відбувалися вибори до Верховної Ради України, чи взяли б Ви участь у голосуванні? ЯКЩО «ТАК», ПЕРЕДАЙТЕ КАРТКУ І ЗАПИТАЙТЕ: А яким був би Ваш вибір, якби у виборах брали участь такі партії?
|
Україна в цілому |
Захід1 |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Аграрна партія України (В.Скоцик) |
0,6 |
0,4 |
1,0 |
0,9 |
0,3 |
0,0 |
Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (Ю.Луценко) |
7,0 |
7,8 |
5,9 |
10,4 |
7,1 |
2,3 |
Партія «Відродження» (В.Бондар) |
0,5 |
0,2 |
0,4 |
0,0 |
1,5 |
0,0 |
Партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (Ю.Тимошенко) |
11,8 |
13,5 |
12,4 |
8,7 |
12,7 |
3,9 |
Партія «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (О.Тягнибок) |
2,3 |
4,3 |
2,3 |
1,3 |
1,0 |
0,0 |
Партія «Громадянська позиція» (А.Гриценко) |
2,8 |
4,4 |
3,2 |
1,7 |
0,8 |
0,8 |
Партія «Демократичний альянс» (В.Гацько) |
0,2 |
0,0 |
0,7 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
Партія «Народний контроль» (Д.Добродомов) |
0,8 |
1,6 |
0,6 |
0,0 |
0,5 |
1,6 |
Партія «Народний фронт» (А.Яценюк) |
0,6 |
1,4 |
0,6 |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
Партія «Наш край» (співголови: О. Мазурчак, О.Фельдман, А.Кіссе, С.Кальцев, Ю.Гранатуров) |
0,5 |
0,2 |
0,3 |
2,2 |
0,5 |
0,0 |
Партія «Національний рух «Державницька ініціатива Яроша» |
0,6 |
1,2 |
0,6 |
0,0 |
0,0 |
0,8 |
Партія «Нова держава» (П. Симоненко) |
0,8 |
0,2 |
0,7 |
2,2 |
1,0 |
0,8 |
Партія «Об’єднання «Самопоміч» (А.Садовий) |
6,0 |
10,7 |
4,7 |
4,8 |
3,8 |
1,6 |
Партія «Опозиційний блок» (С. Льовочкін, Б. Колесников, Ю. Бойко) |
6,4 |
0,5 |
1,8 |
10,0 |
15,5 |
22,7 |
Партія «Партія простих людей Сергія Капліна» |
0,6 |
0,4 |
0,8 |
0,9 |
0,5 |
0,8 |
Партія «Правий сектор» (А.Тарасенко) |
0,6 |
0,5 |
0,7 |
0,0 |
0,8 |
1,6 |
Партія «Рух за очищення України» (М.Саакашвілі) |
1,5 |
2,7 |
1,8 |
0,4 |
0,5 |
0,0 |
Партія «Сила Людей» (О.Солонтай) |
0,2 |
0,0 |
0,1 |
0,4 |
0,5 |
0,0 |
Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» |
0,9 |
0,7 |
0,6 |
2,2 |
1,0 |
0,8 |
Партія «УДАР» (В.Кличко) |
1,3 |
1,2 |
1,8 |
1,3 |
0,8 |
0,0 |
Партія «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» (Д.Борисенко, Б.Філатов) |
1,0 |
1,1 |
0,6 |
0,0 |
2,5 |
0,0 |
Радикальна партія Олега Ляшка |
6,0 |
7,8 |
6,8 |
8,3 |
2,5 |
0,8 |
За іншу партію (ЯКУ САМЕ?) |
0,7 |
1,2 |
0,7 |
0,0 |
0,3 |
0,8 |
ЗАКРЕСЛИВ БИ ВСІ ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ У БЮЛЕТЕНІ / ЗІПСУВАВ БЮЛЕТЕНЬ |
6,5 |
5,9 |
7,2 |
6,1 |
6,1 |
7,0 |
НЕ БРАВ БИ УЧАСТІ У ГОЛОСУВАННІ |
20,9 |
14,8 |
22,4 |
20,4 |
19,1 |
46,1 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
18,8 |
17,3 |
21,3 |
17,8 |
20,6 |
7,8 |
Якби у найближчу неділю відбувалися вибори Президента України, чи взяли б Ви участь у голосуванні? ЯКЩО «ТАК», ПЕРЕДАЙТЕ КАРТКУ А5 І ЗАПИТАЙТЕ: А яким був би Ваш вибір, якби у виборах брали участь такі кандидати?
|
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
БОЙКО Юрій |
6,7 |
1,8 |
2,9 |
10,9 |
13,4 |
20,8 |
ГРИЦЕНКО Анатолій |
5,5 |
8,6 |
5,7 |
2,2 |
4,4 |
0,8 |
ЛЯШКО Олег |
7,1 |
8,0 |
8,4 |
8,7 |
3,9 |
2,3 |
НАЛИВАЙЧЕНКО Валентин |
0,8 |
1,8 |
0,6 |
0,9 |
0,0 |
0,8 |
ПОРОШЕНКО Петро |
7,9 |
6,4 |
7,8 |
10,9 |
10,1 |
3,1 |
САДОВИЙ Андрій |
7,3 |
12,3 |
6,0 |
5,7 |
5,2 |
1,5 |
ТИМОШЕНКО Юлія |
13,7 |
15,3 |
14,1 |
12,6 |
14,4 |
3,8 |
ТЯГНИБОК Олег |
2,2 |
3,6 |
2,7 |
0,9 |
0,8 |
0,0 |
ЯРОШ Дмитро |
1,5 |
2,5 |
2,1 |
0,0 |
0,0 |
0,8 |
Інший |
3,7 |
4,5 |
3,7 |
4,3 |
2,8 |
2,3 |
ВИКРЕСЛЮ ВСІХ КАНДИДАТІВ, ПОПСУЮ БЮЛЕТЕНЬ |
7,6 |
7,8 |
8,0 |
8,7 |
4,6 |
10,8 |
НЕ БУДУ БРАТИ УЧАСТІ У ВИБОРАХ |
16,6 |
9,6 |
16,8 |
17,0 |
18,3 |
39,2 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
19,5 |
17,8 |
21,1 |
17,4 |
22,2 |
13,8 |
Якби у другий тур виборів Президента України вийшли Порошенко Петро і Тимошенко Юлія, за кого б з цих кандидатів Ви проголосували б?
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Порошенко П. |
16,5 |
19,0 |
17,7 |
12,7 |
17,3 |
3,8 |
Тимошенко Ю. |
28,5 |
34,7 |
25,2 |
26,2 |
31,2 |
15,4 |
НЕ БУДУ БРАТИ УЧАСТІ У ВИБОРАХ |
37,3 |
27,2 |
35,4 |
49,8 |
34,9 |
76,2 |
ВИКРЕСЛЮ ВСІХ КАНДИДАТІВ, ПОПСУЮ БЮЛЕТЕНЬ |
6,7 |
3,7 |
9,4 |
7,4 |
7,3 |
2,3 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
10,9 |
15,3 |
12,3 |
3,9 |
9,3 |
2,3 |
На Вашу думку, керівництво України веде країну в правильному чи неправильному напрямку?
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
У правильному напрямку |
11,0 |
9,9 |
11,9 |
12,2 |
12,9 |
3,1 |
У неправильному напрямку |
76,0 |
74,0 |
72,7 |
77,8 |
79,0 |
90,6 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
13,0 |
16,1 |
15,4 |
10,0 |
8,1 |
6,3 |
Який варіант виходу з нинішнього воєнного конфлікту на Донбасі Ви вважаєте найбільш прийнятним?
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Продовження міжнародних переговорів до повного врегулювання |
66,7 |
57,8 |
61,8 |
77,0 |
73,6 |
93,8 |
Активізація воєнних дій, наступ до повного визволення Донбасу |
19,6 |
28,0 |
20,7 |
16,5 |
12,7 |
3,1 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
13,7 |
14,3 |
17,6 |
6,5 |
13,7 |
3,1 |
Як Ви оцінюєте діяльність… — позитивно чи негативно?
Президента України Петра Порошенка
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Позитивно |
14,1 |
14,2 |
15,1 |
13,2 |
16,6 |
2,3 |
Негативно |
70,1 |
66,8 |
69,3 |
73,7 |
66,2 |
93,8 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
15,8 |
19,0 |
15,7 |
13,2 |
17,1 |
3,8 |
Як Ви оцінюєте діяльність… — позитивно чи негативно?
Нинішнього Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Позитивно |
12,2 |
13,1 |
14,0 |
12,7 |
11,6 |
0,0 |
Негативно |
51,2 |
39,4 |
46,7 |
57,0 |
64,8 |
73,8 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
36,6 |
47,4 |
39,2 |
30,3 |
23,6 |
26,2 |
Як Ви оцінюєте діяльність… — позитивно чи негативно?
Верховної Ради України
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Позитивно |
4,1 |
4,8 |
4,1 |
3,1 |
4,3 |
1,5 |
Негативно |
86,9 |
83,1 |
88,2 |
91,2 |
84,2 |
96,2 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
9,1 |
12,1 |
7,7 |
5,7 |
11,5 |
2,3 |
Як Ви оцінюєте діяльність… — позитивно чи негативно?
Мера Вашого міста / Вашого сільського голови
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Позитивно |
47,1 |
52,4 |
46,6 |
45,1 |
42,6 |
43,4 |
Негативно |
29,9 |
21,6 |
36,4 |
30,4 |
31,1 |
26,4 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
23,0 |
26,0 |
16,9 |
24,6 |
26,3 |
30,2 |
Яким інтеграційним напрямком має йти Україна?
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Вступ до Європейського Союзу |
46,2 |
66,4 |
49,1 |
32,8 |
30,7 |
12,6 |
Вступ до Митного Союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном |
11,6 |
2,1 |
7,8 |
23,1 |
18,1 |
34,6 |
Неприєднання ані до Європейського Союзу, ані до Митного Союзу |
32,1 |
24,7 |
30,0 |
38,0 |
43,7 |
29,9 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
10,1 |
6,7 |
13,1 |
6,1 |
7,5 |
22,8 |
Ви підтримуєте чи не підтримуєте вступ України в НАТО?
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Підтримую |
43,9 |
63,3 |
50,8 |
27,0 |
24,0 |
10,9 |
Не підтримую |
38,0 |
16,3 |
28,5 |
58,1 |
59,6 |
83,7 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
18,1 |
20,4 |
20,6 |
14,9 |
16,4 |
5,4 |
Чи потребує Україна в теперішніх умовах того, щоби нею керував сильний лідер, який би мав широкі владні повноваження?
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Так |
82,0 |
85,3 |
82,3 |
86,1 |
77,5 |
72,7 |
Ні |
9,1 |
6,6 |
10,6 |
6,1 |
11,1 |
10,9 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
8,9 |
8,2 |
7,2 |
7,8 |
11,4 |
16,4 |
А як би Ви поставилися до перейменування посади Голови Уряду України з «Прем’єр-міністр» на «Канцлер» при переході від президентської до парламентської форми правління?
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Однозначно, позитивно |
2,3 |
3,8 |
2,0 |
0,9 |
2,0 |
0,0 |
Скоріше, позитивно |
4,6 |
6,6 |
3,7 |
7,1 |
1,8 |
6,1 |
Ні позитивно, ні негативно / Нейтрально |
34,7 |
40,5 |
39,0 |
24,6 |
29,7 |
15,8 |
Скоріше, негативно |
19,5 |
19,9 |
17,6 |
20,9 |
23,2 |
14,9 |
Однозначно, негативно |
25,2 |
19,4 |
25,0 |
38,4 |
22,9 |
39,5 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
13,6 |
9,9 |
12,8 |
8,1 |
20,4 |
23,7 |
Ви довіряєте чи недовіряєте наступним політикам...?
Україна в цілому
|
Не довіряю |
Довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
НЕ ЗНАЮ ТАКОГО |
Петро Порошенко |
69,3 |
16,1 |
14,6 |
0,0 |
Юлія Тимошенко |
57,3 |
28,0 |
14,7 |
0,0 |
Арсеній Яценюк |
86,2 |
4,2 |
9,5 |
0,0 |
Міхеіл Саакашвілі |
60,6 |
18,6 |
20,8 |
0,0 |
Сергій Льовочкін |
75,4 |
4,4 |
12,5 |
7,7 |
Олександр Турчинов |
79,1 |
5,3 |
14,9 |
0,7 |
Віталій Кличко |
64,2 |
14,6 |
21,0 |
0,2 |
Олег Тягнибок |
68,5 |
14,5 |
16,6 |
0,4 |
Ярош Дмитро |
65,4 |
12,6 |
20,0 |
1,9 |
Анатолій Гриценко |
47,3 |
23,6 |
24,8 |
4,3 |
Олег Ляшко |
52,4 |
27,5 |
19,9 |
0,1 |
Ринат Ахметов |
69,9 |
12,9 |
16,5 |
0,7 |
Ігор Коломойський |
76,7 |
7,1 |
14,7 |
1,6 |
Юрій Бойко |
71,3 |
12,1 |
14,3 |
2,3 |
Володимир Гройсман |
60,4 |
14,3 |
24,6 |
0,6 |
Андрій Садовий |
40,7 |
32,3 |
24,1 |
2,9 |
Дмитро Добродомов |
40,1 |
8,5 |
20,9 |
30,4 |
Сергій Каплін |
41,6 |
6,4 |
21,6 |
30,4 |
Борислав Береза |
39,9 |
9,0 |
19,7 |
31,4 |
Геннадій Корбан |
63,2 |
6,1 |
18,0 |
12,8 |
Валентин Наливайченко |
54,1 |
10,0 |
25,0 |
10,9 |
Геннадій Москаль |
50,8 |
14,1 |
24,3 |
10,7 |
Вадим Рабінович |
61,0 |
7,8 |
21,2 |
10,0 |
Дмитро Фірташ |
72,6 |
4,1 |
15,1 |
8,2 |
Надія Савченко |
32,7 |
35,0 |
30,8 |
1,4 |
Ви довіряєте чи не довіряєте наступним політикам...?
Західний макрорегіон
|
Не довіряю |
Довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
НЕ ЗНАЮ ТАКОГО |
Петро Порошенко |
67,3 |
15,6 |
17,1 |
0,0 |
Юлія Тимошенко |
53,8 |
32,9 |
13,3 |
0,0 |
Арсеній Яценюк |
81,3 |
7,1 |
11,5 |
0,0 |
Міхеіл Саакашвілі |
48,9 |
29,1 |
22,0 |
0,0 |
Сергій Льовочкін |
84,2 |
0,9 |
9,6 |
5,3 |
Олександр Турчинов |
71,4 |
9,1 |
19,0 |
0,5 |
Віталій Кличко |
58,8 |
18,1 |
23,1 |
0,0 |
Олег Тягнибок |
56,0 |
26,7 |
17,1 |
0,2 |
Ярош Дмитро |
51,3 |
23,6 |
24,3 |
0,9 |
Анатолій Гриценко |
36,2 |
37,6 |
23,5 |
2,7 |
Олег Ляшко |
44,0 |
34,9 |
21,2 |
0,0 |
Ринат Ахметов |
82,7 |
5,9 |
10,7 |
0,7 |
Ігор Коломойський |
81,0 |
3,0 |
14,4 |
1,6 |
Юрій Бойко |
80,8 |
3,9 |
12,5 |
2,8 |
Володимир Гройсман |
53,3 |
17,1 |
28,9 |
0,7 |
Андрій Садовий |
27,4 |
45,9 |
24,6 |
2,1 |
Дмитро Добродомов |
36,8 |
15,5 |
20,7 |
27,0 |
Сергій Каплін |
40,1 |
8,1 |
17,7 |
34,2 |
Борислав Береза |
41,5 |
11,9 |
18,5 |
28,1 |
Генадій Корбан |
63,0 |
6,4 |
17,4 |
13,2 |
Валентин Наливайченко |
48,5 |
13,9 |
27,9 |
9,8 |
Геннадій Москаль |
43,4 |
24,0 |
24,4 |
8,2 |
Вадим Рабінович |
63,2 |
5,4 |
15,7 |
15,7 |
Дмитро Фірташ |
74,4 |
3,4 |
12,3 |
10,0 |
Надія Савченко |
20,0 |
53,4 |
25,7 |
0,9 |
Ви довіряєте чи не довіряєте наступним політикам...?
Центральний макрорегіон
|
Не довіряю |
Довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
НЕ ЗНАЮ ТАКОГО |
Петро Порошенко |
68,0 |
16,5 |
15,5 |
0,0 |
Юлія Тимошенко |
56,6 |
26,7 |
16,7 |
0,0 |
Арсеній Яценюк |
87,3 |
4,0 |
8,8 |
0,0 |
Міхеіл Саакашвілі |
61,1 |
17,8 |
20,9 |
0,1 |
Сергій Льовочкін |
77,3 |
2,3 |
11,6 |
8,8 |
Олександр Турчинов |
78,3 |
4,7 |
16,1 |
1,0 |
Віталій Кличко |
63,4 |
17,2 |
19,3 |
0,1 |
Олег Тягнибок |
69,7 |
12,0 |
18,1 |
0,3 |
Ярош Дмитро |
66,1 |
10,4 |
20,7 |
2,8 |
Анатолій Гриценко |
50,7 |
21,3 |
23,5 |
4,5 |
Олег Ляшко |
54,5 |
24,4 |
21,0 |
0,1 |
Ринат Ахметов |
78,6 |
7,6 |
13,2 |
0,6 |
Ігор Коломойський |
83,3 |
4,1 |
10,7 |
1,8 |
Юрій Бойко |
78,3 |
6,9 |
12,5 |
2,3 |
Володимир Гройсман |
60,0 |
12,9 |
26,3 |
0,8 |
Андрій Садовий |
46,3 |
28,6 |
22,5 |
2,7 |
Дмитро Добродомов |
50,1 |
7,0 |
22,4 |
20,4 |
Сергій Каплін |
53,3 |
7,6 |
23,7 |
15,4 |
Борислав Береза |
52,1 |
9,2 |
21,5 |
17,2 |
Генадій Корбан |
67,6 |
5,1 |
19,2 |
8,2 |
Валентин Наливайченко |
58,9 |
9,3 |
22,7 |
9,2 |
Геннадій Москаль |
57,6 |
12,0 |
21,8 |
8,6 |
Вадим Рабінович |
64,1 |
6,8 |
20,0 |
9,1 |
Дмитро Фірташ |
76,8 |
1,3 |
14,6 |
7,3 |
Надія Савченко |
36,5 |
35,5 |
27,6 |
0,3 |
Ви довіряєте чи не довіряєте наступним політикам...?
Південний макрорегіон
|
Не довіряю |
Довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
НЕ ЗНАЮ ТАКОГО |
Петро Порошенко |
73,8 |
14,8 |
11,4 |
0,0 |
Юлія Тимошенко |
64,6 |
23,1 |
12,2 |
0,0 |
Арсеній Яценюк |
91,7 |
3,9 |
4,3 |
0,0 |
Міхеіл Саакашвілі |
62,6 |
14,8 |
22,6 |
0,0 |
Сергій Льовочкін |
71,5 |
6,6 |
12,3 |
9,6 |
Олександр Турчинов |
89,0 |
1,8 |
7,9 |
1,3 |
Віталій Кличко |
66,8 |
10,9 |
20,5 |
1,7 |
Олег Тягнибок |
79,1 |
7,4 |
12,2 |
1,3 |
Ярош Дмитро |
76,4 |
9,6 |
10,0 |
3,9 |
Анатолій Гриценко |
49,6 |
13,5 |
31,7 |
5,2 |
Олег Ляшко |
48,3 |
32,6 |
18,7 |
0,4 |
Ринат Ахметов |
46,1 |
34,3 |
17,4 |
2,2 |
Ігор Коломойський |
70,4 |
8,3 |
17,0 |
4,3 |
Юрій Бойко |
63,3 |
21,8 |
12,2 |
2,6 |
Володимир Гройсман |
70,4 |
16,5 |
12,6 |
0,4 |
Андрій Садовий |
36,1 |
25,2 |
32,6 |
6,1 |
Дмитро Добродомов |
22,2 |
2,6 |
15,2 |
60,0 |
Сергій Каплін |
18,3 |
3,5 |
23,5 |
54,8 |
Борислав Береза |
15,2 |
13,0 |
20,0 |
51,7 |
Генадій Корбан |
51,3 |
1,7 |
13,5 |
33,5 |
Валентин Наливайченко |
39,6 |
10,9 |
27,8 |
21,7 |
Геннадій Москаль |
34,5 |
12,2 |
31,0 |
22,3 |
Вадим Рабінович |
57,8 |
11,3 |
21,3 |
9,6 |
Дмитро Фірташ |
67,8 |
6,1 |
12,2 |
13,9 |
Надія Савченко |
29,8 |
26,2 |
38,7 |
5,3 |
Ви довіряєте чи не довіряєте наступним політикам...?
Східний макрорегіон
|
Не довіряю |
Довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
НЕ ЗНАЮ ТАКОГО |
Петро Порошенко |
63,2 |
21,1 |
15,8 |
0,0 |
Юлія Тимошенко |
50,8 |
32,2 |
17,1 |
0,0 |
Арсеній Яценюк |
84,4 |
1,8 |
13,8 |
0,0 |
Міхеіл Саакашвілі |
65,1 |
12,8 |
22,1 |
0,0 |
Сергій Льовочкін |
60,6 |
11,3 |
21,1 |
7,0 |
Олександр Турчинов |
79,6 |
4,5 |
15,3 |
0,5 |
Віталій Кличко |
61,8 |
11,3 |
26,9 |
0,0 |
Олег Тягнибок |
68,5 |
10,3 |
20,4 |
0,8 |
Ярош Дмитро |
69,3 |
5,5 |
23,9 |
1,3 |
Анатолій Гриценко |
47,0 |
19,3 |
28,6 |
5,0 |
Олег Ляшко |
52,5 |
26,4 |
21,1 |
0,0 |
Ринат Ахметов |
55,8 |
17,6 |
26,1 |
0,5 |
Ігор Коломойський |
57,4 |
18,6 |
23,9 |
0,0 |
Юрій Бойко |
54,6 |
22,6 |
20,8 |
2,0 |
Володимир Гройсман |
56,4 |
15,1 |
28,0 |
0,5 |
Андрій Садовий |
41,0 |
31,4 |
25,1 |
2,5 |
Дмитро Добродомов |
32,2 |
6,5 |
25,6 |
35,7 |
Сергій Каплін |
31,1 |
4,5 |
26,1 |
38,3 |
Борислав Береза |
28,3 |
4,3 |
21,6 |
45,9 |
Генадій Корбан |
55,5 |
11,3 |
23,4 |
9,8 |
Валентин Наливайченко |
54,6 |
7,5 |
28,3 |
9,5 |
Геннадій Москаль |
51,3 |
7,8 |
28,5 |
12,5 |
Вадим Рабінович |
50,8 |
10,8 |
32,5 |
6,0 |
Дмитро Фірташ |
62,0 |
9,3 |
23,3 |
5,5 |
Надія Савченко |
35,3 |
21,3 |
40,9 |
2,5 |
Ви довіряєте чи не довіряєте наступним політикам...?
Донбас
|
Не довіряю |
Довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
НЕ ЗНАЮ ТАКОГО |
Петро Порошенко |
96,1 |
2,3 |
1,6 |
0,0 |
Юлія Тимошенко |
82,9 |
10,1 |
7,0 |
0,0 |
Арсеній Яценюк |
97,7 |
1,6 |
0,8 |
0,0 |
Міхеіл Саакашвілі |
90,7 |
2,3 |
7,0 |
0,0 |
Сергій Льовочкін |
78,3 |
7,0 |
4,7 |
10,1 |
Олександр Турчинов |
97,7 |
0,8 |
1,6 |
0,0 |
Віталій Кличко |
94,6 |
1,6 |
3,9 |
0,0 |
Олег Тягнибок |
96,9 |
0,8 |
2,3 |
0,0 |
Ярош Дмитро |
92,2 |
3,9 |
3,9 |
0,0 |
Анатолій Гриценко |
73,6 |
7,0 |
13,2 |
6,2 |
Олег Ляшко |
85,8 |
7,1 |
7,1 |
0,0 |
Ринат Ахметов |
51,9 |
20,2 |
27,9 |
0,0 |
Ігор Коломойський |
91,5 |
3,1 |
5,4 |
0,0 |
Юрій Бойко |
57,4 |
27,1 |
15,5 |
0,0 |
Володимир Гройсман |
88,4 |
3,9 |
7,8 |
0,0 |
Андрій Садовий |
76,0 |
8,5 |
13,2 |
2,3 |
Дмитро Добродомов |
55,8 |
3,1 |
9,3 |
31,8 |
Сергій Каплін |
57,4 |
3,9 |
10,1 |
28,7 |
Борислав Береза |
45,7 |
2,3 |
8,5 |
43,4 |
Генадій Корбан |
84,5 |
1,6 |
5,4 |
8,5 |
Валентин Наливайченко |
76,7 |
3,1 |
9,3 |
10,9 |
Геннадій Москаль |
73,6 |
6,2 |
12,4 |
7,8 |
Вадим Рабінович |
72,1 |
9,3 |
16,3 |
2,3 |
Дмитро Фірташ |
83,6 |
3,1 |
9,4 |
3,9 |
Надія Савченко |
63,6 |
10,1 |
26,4 |
0,0 |
Наскільки Ви довіряєте чи не довіряєте таким суспільно-політичним інституціям?
Україна в цілому
|
Зовсім не довіряю |
Скоріше не довіряю |
Важко сказати напевно, довіряю чи ні |
Скоріше довіряю |
Повністю довіряю |
Політичні партії |
31,5 |
35,4 |
26,1 |
6,7 |
0,2 |
Місцеві органи влади (міські / сільські ради, міські / сільські голови) |
11,0 |
22,4 |
30,2 |
30,6 |
5,9 |
Волонтерські організації, які допомагають Армії України |
5,3 |
8,1 |
31,3 |
40,6 |
14,7 |
Волонтерські організації, які допомагають переселенцям |
3,9 |
6,4 |
34,0 |
42,8 |
12,9 |
Армії України |
4,6 |
7,4 |
24,7 |
42,2 |
21,0 |
Церква (конфесія, до якої Ви належите) |
5,6 |
7,3 |
23,4 |
40,9 |
22,8 |
Українські засоби масової інформації (ЗМІ) |
10,9 |
24,2 |
38,2 |
24,6 |
2,1 |
Добровольчим батальйонам |
7,6 |
10,3 |
32,9 |
36,6 |
12,7 |
Наскільки Ви довіряєте чи не довіряєте таким суспільно-політичним інституціям?
Західний макрорегіон
|
Зовсім не довіряю |
Скоріше не довіряю |
Важко сказати напевно, довіряю чи ні |
Скоріше довіряю |
Повністю довіряю |
Політичні партії |
31,5 |
37,9 |
25,5 |
4,7 |
0,4 |
Місцеві органи влади (міські / сільські ради, міські / сільські голови) |
6,6 |
25,8 |
35,8 |
25,6 |
6,2 |
Волонтерські організації, які допомагають Армії України |
3,4 |
2,8 |
29,2 |
44,8 |
19,8 |
Волонтерські організації, які допомагають переселенцям |
4,1 |
3,0 |
35,3 |
42,2 |
15,3 |
Армії України |
0,7 |
2,0 |
19,6 |
49,5 |
28,2 |
Церква (конфесія, до якої Ви належите) |
3,4 |
2,8 |
14,6 |
44,0 |
35,2 |
Українські засоби масової інформації (ЗМІ) |
5,7 |
17,5 |
43,0 |
31,8 |
2,0 |
Добровольчим батальйонам |
2,0 |
2,1 |
26,9 |
46,8 |
22,2 |
Наскільки Ви довіряєте чи не довіряєте таким суспільно-політичним інституціям?
Центральний макрорегіон
|
Зовсім не довіряю |
Скоріше не довіряю |
Важко сказати напевно, довіряю чи ні |
Скоріше довіряю |
Повністю довіряю |
Політичні партії |
26,5 |
35,3 |
30,9 |
7,1 |
0,1 |
Місцеві органи влади (міські / сільські ради, міські / сільські голови) |
11,1 |
23,3 |
31,7 |
25,9 |
8,1 |
Волонтерські організації, які допомагають Армії України |
3,5 |
11,2 |
31,3 |
38,2 |
15,8 |
Волонтерські організації, які допомагають переселенцям |
3,3 |
8,3 |
34,3 |
39,6 |
14,6 |
Армії України |
3,6 |
8,3 |
24,1 |
43,2 |
20,9 |
Церква (конфесія, до якої Ви належите) |
7,5 |
11,3 |
28,0 |
38,5 |
14,6 |
Українські засоби масової інформації (ЗМІ) |
8,8 |
22,2 |
40,4 |
26,2 |
2,4 |
Добровольчим батальйонам |
5,0 |
9,4 |
35,2 |
37,9 |
12,4 |
Наскільки Ви довіряєте чи не довіряєте таким суспільно-політичним інституціям?
Південний макрорегіон
|
Зовсім не довіряю |
Скоріше не довіряю |
Важко сказати напевно, довіряю чи ні |
Скоріше довіряю |
Повністю довіряю |
Політичні партії |
36,5 |
39,1 |
21,3 |
3,0 |
0,0 |
Місцеві органи влади (міські / сільські ради, міські / сільські голови) |
14,0 |
25,4 |
21,5 |
37,3 |
1,8 |
Волонтерські організації, які допомагають Армії України |
6,5 |
5,2 |
32,2 |
49,6 |
6,5 |
Волонтерські організації, які допомагають переселенцям |
4,4 |
7,0 |
34,5 |
48,0 |
6,1 |
Армії України |
4,8 |
5,2 |
22,2 |
50,9 |
17,0 |
Церква (конфесія, до якої Ви належите) |
4,3 |
3,9 |
19,6 |
56,1 |
16,1 |
Українські засоби масової інформації (ЗМІ) |
10,9 |
25,7 |
38,3 |
24,8 |
0,4 |
Добровольчим батальйонам |
5,3 |
10,1 |
37,7 |
40,8 |
6,1 |
Наскільки Ви довіряєте чи не довіряєте таким суспільно-політичним інституціям?
Східний макрорегіон
|
Зовсім не довіряю |
Скоріше не довіряю |
Важко сказати напевно, довіряю чи ні |
Скоріше довіряю |
Повністю довіряю |
Політичні партії |
28,2 |
32,5 |
26,7 |
12,3 |
0,3 |
Місцеві органи влади (міські / сільські ради, міські / сільські голови) |
13,8 |
15,5 |
21,1 |
44,9 |
4,8 |
Волонтерські організації, які допомагають Армії України |
5,0 |
11,0 |
27,3 |
44,0 |
12,8 |
Волонтерські організації, які допомагають переселенцям |
3,8 |
7,8 |
25,0 |
51,0 |
12,5 |
Армії України |
4,3 |
9,0 |
32,6 |
36,1 |
18,0 |
Церква (конфесія, до якої Ви належите) |
5,0 |
6,0 |
24,3 |
36,1 |
28,5 |
Українські засоби масової інформації (ЗМІ) |
16,8 |
32,7 |
28,6 |
19,1 |
2,8 |
Добровольчим батальйонам |
12,3 |
16,0 |
37,1 |
27,8 |
6,8 |
Наскільки Ви довіряєте чи не довіряєте таким суспільно-політичним інституціям?
Донбас
|
Зовсім не довіряю |
Скоріше не довіряю |
Важко сказати напевно, довіряю чи ні |
Скоріше довіряю |
Повністю довіряю |
Політичні партії |
59,7 |
27,9 |
9,3 |
3,1 |
0,0 |
Місцеві органи влади (міські / сільські ради, міські / сільські голови) |
15,5 |
17,8 |
41,9 |
21,7 |
3,1 |
Волонтерські організації, які допомагають Армії України |
23,0 |
10,3 |
51,6 |
8,7 |
6,3 |
Волонтерські організації, які допомагають переселенцям |
5,6 |
5,6 |
54,8 |
27,8 |
6,3 |
Армії України |
28,3 |
26,0 |
30,7 |
8,7 |
6,3 |
Церква (конфесія, до якої Ви належите) |
8,9 |
15,3 |
41,1 |
26,6 |
8,1 |
Українські засоби масової інформації (ЗМІ) |
27,8 |
35,7 |
34,1 |
0,8 |
1,6 |
Добровольчим батальйонам |
36,8 |
33,6 |
24,8 |
3,2 |
1,6 |
Як часто Ви отримуєте інформацію політичного характеру з наступних засобів масової інформації?
Україна в цілому
|
Кожен день або майже кожен день |
Кілька разів на тиждень |
Кілька разів на місяць |
Рідше, ніж раз на місяць |
Не дивлюсь (не читаю, не слухаю, не користуюсь) |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
64,1 |
23,3 |
3,7 |
1,5 |
6,7 |
0,7 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
30,1 |
26,1 |
10,4 |
3,8 |
27,2 |
2,4 |
Російське телебачення |
4,0 |
5,2 |
4,0 |
3,0 |
81,2 |
2,6 |
Радіо FM |
13,8 |
16,2 |
7,9 |
3,7 |
56,3 |
2,1 |
Дротове радіо |
4,9 |
4,1 |
2,5 |
1,8 |
84,4 |
2,3 |
Центральні українські друковані видання |
2,8 |
12,8 |
15,1 |
9,3 |
57,3 |
2,8 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
2,5 |
20,7 |
18,7 |
8,8 |
47,1 |
2,2 |
Інтернет (сайти, форуми) |
36,1 |
17,0 |
4,3 |
1,3 |
40,1 |
1,2 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д.) |
32,7 |
16,8 |
3,7 |
1,1 |
44,0 |
1,6 |
Як часто Ви отримуєте інформацію політичного характеру з наступних засобів масової інформації?
Західний макрорегіон
|
Кожен день або майже кожен день |
Кілька разів на тиждень |
Кілька разів на місяць |
Рідше, ніж раз на місяць |
Не дивлюсь (не читаю, не слухаю, не користуюсь) |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
60,4 |
27,8 |
4,9 |
0,9 |
4,2 |
1,8 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
28,0 |
29,8 |
11,8 |
4,4 |
24,3 |
1,8 |
Російське телебачення |
2,6 |
1,9 |
3,3 |
2,5 |
87,9 |
1,8 |
Радіо FM |
14,9 |
17,7 |
8,8 |
4,1 |
52,9 |
1,6 |
Дротове радіо |
6,7 |
4,4 |
2,1 |
2,7 |
80,9 |
3,2 |
Центральні українські друковані видання |
2,1 |
11,8 |
17,5 |
11,5 |
53,7 |
3,4 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
2,1 |
19,3 |
25,8 |
9,4 |
40,6 |
2,8 |
Інтернет (сайти, форуми) |
34,3 |
19,8 |
4,4 |
1,1 |
39,2 |
1,2 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
34,2 |
17,7 |
4,2 |
1,2 |
40,9 |
1,8 |
Як часто Ви отримуєте інформацію політичного характеру з наступних засобів масової інформації?
Центральний макрорегіон
|
Кожен день або майже кожен день |
Кілька разів на тиждень |
Кілька разів на місяць |
Рідше, ніж раз на місяць |
Не дивлюсь (не читаю, не слухаю, не користуюсь) |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
60,5 |
23,2 |
4,4 |
2,7 |
9,1 |
0,1 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
27,3 |
23,9 |
10,8 |
4,6 |
32,1 |
1,1 |
Російське телебачення |
4,0 |
6,0 |
3,4 |
3,1 |
81,9 |
1,6 |
Радіо FM |
15,0 |
18,1 |
8,4 |
3,7 |
53,3 |
1,6 |
Дротове радіо |
7,6 |
6,2 |
3,2 |
1,7 |
80,2 |
1,1 |
Центральні українські друковані видання |
3,0 |
17,9 |
15,9 |
6,9 |
55,3 |
1,1 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
2,3 |
22,9 |
15,7 |
6,3 |
51,8 |
1,0 |
Інтернет (сайти, форуми) |
40,3 |
15,0 |
3,4 |
1,0 |
39,4 |
1,0 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
36,1 |
14,3 |
2,7 |
1,3 |
44,5 |
1,1 |
Як часто Ви отримуєте інформацію політичного характеру з наступних засобів масової інформації?
Південний макрорегіон
|
Кожен день або майже кожен день |
Кілька разів на тиждень |
Кілька разів на місяць |
Рідше, ніж раз на місяць |
Не дивлюсь (не читаю, не слухаю, не користуюсь) |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
72,6 |
20,9 |
3,5 |
1,3 |
1,7 |
0,0 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
26,5 |
21,7 |
7,8 |
3,0 |
34,3 |
6,5 |
Російське телебачення |
4,0 |
7,5 |
3,5 |
4,0 |
78,8 |
2,2 |
Радіо FM |
7,0 |
10,9 |
4,8 |
4,4 |
67,7 |
5,2 |
Дротове радіо |
0,4 |
0,4 |
0,4 |
0,4 |
94,3 |
3,9 |
Центральні українські друковані видання |
3,9 |
4,4 |
9,6 |
10,5 |
65,5 |
6,1 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
4,4 |
23,1 |
11,4 |
8,7 |
48,0 |
4,4 |
Інтернет (сайти, форуми) |
24,5 |
14,4 |
5,2 |
3,1 |
50,2 |
2,6 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
21,0 |
17,5 |
2,6 |
1,7 |
55,0 |
2,2 |
Як часто Ви отримуєте інформацію політичного характеру з наступних засобів масової інформації?
Східний макрорегіон
|
Кожен день або майже кожен день |
Кілька разів на тиждень |
Кілька разів на місяць |
Рідше, ніж раз на місяць |
Не дивлюсь (не читаю, не слухаю, не користуюсь) |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
69,4 |
20,6 |
1,5 |
0,5 |
7,5 |
0,5 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
37,4 |
24,6 |
11,1 |
2,3 |
21,4 |
3,3 |
Російське телебачення |
5,8 |
7,8 |
6,0 |
2,3 |
72,0 |
6,0 |
Радіо FM |
18,0 |
17,8 |
8,8 |
2,5 |
50,9 |
2,0 |
Дротове радіо |
1,5 |
2,5 |
3,6 |
1,5 |
88,1 |
2,8 |
Центральні українські друковані видання |
2,8 |
11,5 |
18,0 |
10,0 |
54,1 |
3,5 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
3,0 |
18,5 |
20,5 |
12,0 |
43,3 |
2,8 |
Інтернет (сайти, форуми) |
39,0 |
18,5 |
5,3 |
1,3 |
34,8 |
1,3 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
32,9 |
18,3 |
4,5 |
0,8 |
41,7 |
1,8 |
Як часто Ви отримуєте інформацію політичного характеру з наступних засобів масової інформації?
Донбас
|
Кожен день або майже кожен день |
Кілька разів на тиждень |
Кілька разів на місяць |
Рідше, ніж раз на місяць |
Не дивлюсь (не читаю, не слухаю, не користуюсь) |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
69,0 |
17,1 |
1,6 |
0,8 |
10,9 |
0,8 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
38,0 |
34,1 |
4,7 |
3,1 |
17,8 |
2,3 |
Російське телебачення |
4,7 |
3,1 |
4,7 |
5,5 |
80,3 |
1,6 |
Радіо FM |
2,3 |
3,9 |
3,1 |
4,7 |
83,7 |
2,3 |
Дротове радіо |
0,8 |
2,3 |
1,6 |
1,6 |
93,0 |
0,8 |
Центральні українські друковані видання |
2,3 |
7,8 |
1,6 |
8,5 |
79,1 |
0,8 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
0,0 |
17,8 |
11,6 |
10,1 |
59,7 |
0,8 |
Інтернет (сайти, форуми) |
32,3 |
15,4 |
4,6 |
0,8 |
46,9 |
0,0 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
28,5 |
20,0 |
6,2 |
0,0 |
43,1 |
2,3 |
Наскільки Ви довіряєте інформації політичного характеру з таких засобів масової інформації?
Україна в цілому
|
Повністю довіряю |
Скоріше довіряю, ніж не довіряю |
Скоріше не довіряю, ніж довіряю |
Повністю не довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
5,2 |
44,5 |
30,0 |
9,1 |
11,2 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
4,6 |
42,9 |
22,3 |
8,8 |
21,5 |
Російське телебачення |
0,5 |
5,3 |
17,5 |
47,4 |
29,2 |
Радіо FM |
2,3 |
27,1 |
16,9 |
9,3 |
44,4 |
Дротове радіо |
1,5 |
14,8 |
13,9 |
13,1 |
56,7 |
Центральні українські друковані видання |
2,2 |
29,1 |
18,7 |
8,2 |
41,7 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
3,2 |
37,9 |
16,7 |
7,1 |
35,0 |
Інтернет (сайти, форуми) |
9,4 |
38,6 |
11,0 |
5,6 |
35,3 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
8,0 |
34,2 |
12,2 |
6,9 |
38,7 |
Наскільки Ви довіряєте інформації політичного характеру з таких засобів масової інформації?
Західний макрорегіон
|
Повністю довіряю |
Скоріше довіряю, ніж не довіряю |
Скоріше не довіряю, ніж довіряю |
Повністю не довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
5,1 |
55,8 |
22,8 |
5,7 |
10,6 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
5,0 |
54,3 |
15,1 |
6,9 |
18,7 |
Російське телебачення |
0,2 |
2,5 |
10,8 |
70,3 |
16,2 |
Радіо FM |
3,0 |
35,3 |
11,8 |
7,5 |
42,3 |
Дротове радіо |
1,5 |
24,9 |
7,5 |
8,8 |
57,4 |
Центральні українські друковані видання |
2,3 |
40,2 |
12,3 |
6,1 |
39,1 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
3,8 |
50,9 |
12,0 |
5,6 |
27,8 |
Інтернет (сайти, форуми) |
8,2 |
40,2 |
10,0 |
4,2 |
37,5 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
6,9 |
36,3 |
13,4 |
6,0 |
37,4 |
Наскільки Ви довіряєте інформації політичного характеру з таких засобів масової інформації?
Центральний макрорегіон
|
Повністю довіряю |
Скоріше довіряю, ніж не довіряю |
Скоріше не довіряю, ніж довіряю |
Повністю не довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
4,9 |
44,0 |
30,9 |
7,7 |
12,5 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
3,7 |
36,1 |
26,8 |
9,0 |
24,4 |
Російське телебачення |
0,6 |
7,3 |
17,2 |
40,3 |
34,6 |
Радіо FM |
1,9 |
28,4 |
17,4 |
8,0 |
44,3 |
Дротове радіо |
2,4 |
18,1 |
16,5 |
7,9 |
55,1 |
Центральні українські друковані видання |
1,5 |
30,1 |
19,2 |
7,4 |
41,9 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
2,0 |
31,7 |
19,1 |
7,8 |
39,4 |
Інтернет (сайти, форуми) |
10,1 |
39,0 |
10,4 |
5,8 |
34,7 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
8,2 |
34,3 |
11,3 |
7,1 |
39,1 |
Наскільки Ви довіряєте інформації політичного характеру з таких засобів масової інформації?
Південний макрорегіон
|
Повністю довіряю |
Скоріше довіряю, ніж не довіряю |
Скоріше не довіряю, ніж довіряю |
Повністю не довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
7,5 |
42,3 |
33,0 |
7,5 |
9,7 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
8,7 |
44,3 |
14,2 |
6,0 |
26,8 |
Російське телебачення |
1,2 |
1,7 |
23,7 |
34,7 |
38,7 |
Радіо FM |
1,2 |
19,0 |
16,6 |
9,8 |
53,4 |
Дротове радіо |
0,0 |
1,4 |
5,5 |
11,6 |
81,5 |
Центральні українські друковані видання |
7,3 |
18,8 |
17,6 |
6,1 |
50,3 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
8,1 |
40,5 |
11,4 |
2,2 |
37,8 |
Інтернет (сайти, форуми) |
13,3 |
34,4 |
9,4 |
4,4 |
38,3 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
15,1 |
30,3 |
6,5 |
4,3 |
43,8 |
Наскільки Ви довіряєте інформації політичного характеру з таких засобів масової інформації?
Східний макрорегіон
|
Повністю довіряю |
Скоріше довіряю, ніж не довіряю |
Скоріше не довіряю, ніж довіряю |
Повністю не довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
5,8 |
40,4 |
32,3 |
11,5 |
10,0 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
4,6 |
44,6 |
24,5 |
8,7 |
17,6 |
Російське телебачення |
0,5 |
8,3 |
22,9 |
40,1 |
28,1 |
Радіо FM |
3,1 |
24,5 |
21,1 |
12,2 |
39,1 |
Дротове радіо |
1,1 |
4,4 |
19,4 |
28,7 |
46,4 |
Центральні українські друковані видання |
1,8 |
23,6 |
25,9 |
11,9 |
36,8 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
3,1 |
35,8 |
21,2 |
8,8 |
31,1 |
Інтернет (сайти, форуми) |
8,5 |
42,3 |
13,7 |
7,2 |
28,4 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
6,3 |
36,4 |
15,7 |
8,9 |
32,7 |
Наскільки Ви довіряєте інформації політичного характеру з таких засобів масової інформації?
Донбас
|
Повністю довіряю |
Скоріше довіряю, ніж не довіряю |
Скоріше не довіряю, ніж довіряю |
Повністю не довіряю |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
Центральне українське телебачення |
1,5 |
15,4 |
43,8 |
26,9 |
12,3 |
Місцеве телебачення (обласне, міське) |
1,6 |
22,5 |
33,3 |
19,4 |
23,3 |
Російське телебачення |
0,8 |
3,1 |
24,4 |
21,3 |
50,4 |
Радіо FM |
0,0 |
3,2 |
23,8 |
13,5 |
59,5 |
Дротове радіо |
0,0 |
1,6 |
22,0 |
13,4 |
63,0 |
Центральні українські друковані видання |
0,0 |
7,0 |
24,0 |
13,2 |
55,8 |
Місцеві друковані видання (обласні, районні, міські) |
0,8 |
16,2 |
19,2 |
12,3 |
51,5 |
Інтернет (сайти, форуми) |
8,7 |
24,4 |
13,4 |
7,9 |
45,7 |
Соціальні мережі (фейсбук, вконтакті, однокласники і т.д..) |
6,3 |
23,0 |
9,5 |
7,9 |
53,2 |
Чи користуєтесь Ви Інтернетом і якщо «так», то наскільки часто?
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Кожен день або майже кожен день |
42,5 |
43,1 |
46,3 |
30,0 |
42,8 |
40,3 |
Кілька разів на тиждень |
17,0 |
18,4 |
13,4 |
20,4 |
19,9 |
16,3 |
Кілька разів на місяць |
2,5 |
2,5 |
2,4 |
2,2 |
2,8 |
2,3 |
Взагалі не користуюсь Інтернетом |
37,5 |
35,5 |
37,7 |
47,4 |
34,3 |
38,0 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
0,5 |
0,5 |
0,3 |
0,0 |
0,3 |
3,1 |
Чи користуєтесь Ви Інтернетом і якщо «так», то наскільки часто?
(% серед тих, хто користується Інтернетом)
% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
ВКонтакте |
59,2 |
49,6 |
63,5 |
69,7 |
60,9 |
57,3 |
Facebook |
38,3 |
42,5 |
42,5 |
37,0 |
30,5 |
22,7 |
Мой мир (Mail.ru) |
9,9 |
5,1 |
9,4 |
20,2 |
10,5 |
17,3 |
Одноклассники |
50,0 |
47,0 |
44,5 |
63,9 |
53,9 |
60,0 |
Twitter |
8,4 |
7,6 |
10,0 |
13,4 |
4,7 |
6,7 |
Google+ |
33,4 |
32,0 |
34,5 |
11,8 |
46,9 |
21,3 |
Інша соціальна мережа |
1,8 |
2,8 |
0,9 |
0,8 |
1,6 |
4,0 |
Не являюсь постійним користувачем соціальних мереж |
8,7 |
5,9 |
8,2 |
12,6 |
11,3 |
9,3 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
0,6 |
2,0 |
0,0 |
0,8 |
0,0 |
0,0 |
Наступні два запитання ставилися методом «таємної скриньки».
Ви особисто підтримуєте чи не підтримуєте проведення найближчим часом дострокових президентських виборів як один із способів мирного перезавантаження влади в Україні?
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Підтримую |
39,2 |
40,0 |
35,7 |
55,1 |
35,1 |
38,8 |
Не підтримую |
37,4 |
34,9 |
38,8 |
24,7 |
47,0 |
33,3 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
23,5 |
25,0 |
25,5 |
20,3 |
17,9 |
27,9 |
Ви особисто підтримуєте чи не підтримуєте проведення найближчим часом дострокових парламентських виборів як один із способів мирного перезавантаження влади в Україні?
100% у стовпчику |
Україна в цілому |
Захід |
Центр |
Південь |
Схід |
Донбас |
Підтримую |
44,7 |
38,5 |
41,6 |
56,8 |
52,9 |
41,9 |
Не підтримую |
32,8 |
36,9 |
32,9 |
26,0 |
30,5 |
33,3 |
ВАЖКО СКАЗАТИ |
22,5 |
24,6 |
25,5 |
17,2 |
16,6 |
24,8 |
1 Західний макрорегіон — Волинська, Рівненська. Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська, Хмельницька, Чернівецька області; Центральний макрорегіон — Вінницька, Житомирська, Сумська, Чернігівська, Полтавська, Кіровоградська, Черкаська, Київська області, м. Київ, Південний макрорегіон — Миколаївська, Херсонська, Одеська області, Східний макрорегіон — Дніпропетровська, Запорізька і Харківська області, Донбас — Донецька і Луганська області.
9.6.2016
|