КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Індекс результативності російської пропаганди (ВІДЕО)

Київський міжнародний інститут соціології
Лабораторіясоціологічногосприянняінформаційної безпеки

З 14 по 24 лютого 2015 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2013 респондентів, що мешкають в 108 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. У Донецькій і Луганській областях дослідження проводилося як на територіях, підконтрольних Україні, так і на територіях, непідконтрольних.
Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2.8% - для показників близьких до 25%, 2.0% - для показників близьких до 10%, 1.4% - для показників близьких до 5%

Інформаційна війна, яку веде Росія проти України, допомогла Росії здійснити успішну анексію Криму, забезпечити підтримку цих дій своїм населенням і спровокувати війну на Донбасі.

Інформаційна війна є такою ж важливою частиною боротьби за цілісність і незалежність України як військові дії. Невідомо, що є більш ефективним в цій боротьбі. Не виключено, що вкладення частини ресурсів, витрачених на війну, не в мобілізацію і озброєння, а в боротьбу з російською пропагандою, може виявитися більш ефективним для збереження життів наших військовослужбовців, ніж прямі вкладення в озброєння.

Ефективна протидія російській пропаганді на Донбасі може знизити приплив нових ополченців до лав сепаратистів, а також позбавити агресора можливості втягнути в протистояв населення інших східних і південних областей України.

А якби вдалося викрити деякі міфи, в які вірить населення Росії, і знизити підтримку дій Путіна населенням Росії, то це серйозно ускладнило б можливості Росії по ескалації військових дій.

Прес-реліз на цю тему можна знайти в розділі Прес-релізи та звіти, або за цим посиланням.

Презентацію можна подивитися тут


23.3.2015
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: