КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Ставлення до вступу України до ЄС і НАТО, ставлення до прямих переговорів з В. Путіним та сприйняття воєнної загрози з боку Росії: результати телефонного опитування, проведеного 13-16 грудня 2021 року

Упродовж 13-16 грудня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням)  опитано 1203 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 12%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

           

           


Ставлення до вступу України до ЄС і НАТО

 

Переважна більшість респондентів у разі проведення референдуму підтримала б і вступ України до ЄС, і до НАТО. У випадку референдуму щодо вступу до ЄС 67,1% серед усіх респондентів проголосували б «за», 21,6% – «проти». Решта респондентів не голосували б або не визначилися з вибором (зазвичай, обидві ці категорії респондентів в результаті не беруть участі в референдумах). Таким чином, серед тих, хто взяв би участь у референдумі, 75,7% підтримали б вступ до ЄС.

У випадку референдуму щодо вступу до НАТО 59,2% серед усіх респондентів проголосували б «за», 28,1% – «проти». Таким чином, серед тих, хто взяв би участь у референдумі, 67,8% підтримали б вступ до НАТО.

 

Діаграма 1

Якби в найближчу неділю проводився референдум з питання вступу України в … , як би Ви проголосували?

 


Серед жителів Заходу / Центру переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО. На Півдні / Сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижче. Водночас у випадку вступу до ЄС більшість на референдумі підтримали б таке рішення, а у випадку вступу до НАТО голоси «за» і «проти» розділилися б практично порівну.

 

Діаграма 2

Якби в найближчу неділю проводився референдум з питання вступу України в … , як би Ви проголосували?


Ставлення до прямих переговорів з В. Путіним

 

 

 Більшість респондентів – 58,1% – вважають, що переговори з В. Путіним слід вести тільки за участі західних партнерів. Вважають прямі переговори В. Зеленського і В. Путіна дієвим способом досягнення миру – 26,6% респондентів.

 

Діаграма 3

 Існують різні думки щодо пропозиції Володимира Зеленського про прямі переговори з російським президентом Володимиром Путіним. З яким з цих тверджень Ви згодні в більшій мірі?

 

 


 Переважна більшість респондентів не вірять, що прямі переговори В. Зеленського і В. Путіна приведуть до повернення Криму (84,4% не вірять) і окупованої частини Донбасу (66,3%).

 

Діаграма 4

 Ви вірите чи не вірите, що прямі переговори Володимира Зеленського з Володимиром Путіним приведуть до повернення … ?


Воєнна загроза з боку Росії

 

 

 49,2% респондентів вважають реальною загрозу вторгнення Росії на територію України. Вважають, що вторгнення не буде – 41,4%.

 

Діаграма 5

 Чи варто сприймати накопичення російських військ на кордоні з Україною як реальну загрозу вторгнення на територію України зимою-весною 2022 року?

 


Більшість респондентів – 57,8% – вважають недостатніми дипломатичні та оборонні зусилля влади із запобігання вторгненню Росії. Вважають зусилля достатніми – 27,1%.

 

Діаграма 6

 На Вашу думку, достатньо чи недостатньо дипломатичних та оборонних зусиль докладає українська влада для запобігання повномасштабному російському вторгненню?

 


 39,2% респондентів вважають, що прийняття вимоги В. Путіна не приймати Україну в НАТО послабить безпеку України, оскільки лише розпалить агресивність В. Путіна щодо України. Вважають, що прийняття такої вимоги посилить безпеку України, тому що послабить агресивність В. Путіна щодо України – 29,7%. Ще 31,1% респондентів не визначилися із своєю думкою.

 

Діаграма 7

 Президент Росії Володимир Путін вимагає, щоб Захід взяв на себе зобов’язання не розширювати НАТО на Схід, що означає відмову Україні в перспективі членства в НАТО. На Вашу думку, такий крок…?

 


24.12.2021
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: