КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Ставлення населення України до діяльності МВС

У період з 4 по 13 грудня 2009 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів вибіркове опитування, репрезентативне для дорослого населення України віком від 18 років в цілому, а також для дорослого населення 4 макрорегіонів[1].  В рамках дослідження методом індивідуального (face-to-face) інтерв’ю було опитано 2017 респондентів, що мешкають у селах, селищах міського типу та містах усіх областей України, АР Крим, та у м. Києві.

 

У цьому дослідженні була використана багаторівнева стратифікована вибірка.

Вибірка була стратифікована за областями (24 області й Автономна Республіка Крим) і типом населених пунктів (місто-село). Відбір населених пунктів базувався на ймовірності, яка пропорційна до їх розміру (PPS). На останньому етапі здійснювався випадковий відбір респондентів з контролем чисельності груп за квотним завданням.

Ця вибірка еквівалентна випадковій вибірці такого ж обсягу, тому теоретична похибка для вибірки з урахуванням дизайн-ефекту не перевищує 3.5%. 

Безпека дорожнього руху

 

  • Половина українців вважає задовільною ситуацію з безпекою дорожнього руху: 36% вважають її поганою, 49% - задовільною і 12% - доброю. 
  • Значна частина українців (68%)  знає про застосування ДАІ пристрою «Візир» для фіксування швидкості автомобіля і схвалює таку практику (57%). Зазначимо, що 39% опитаних дотримуються думки, що застосування «Візиру» зменшило аварійність на дорогах. Таким чином, громадська думка позитивно налаштована щодо застосування «Візиру».
  • Ініціатива щодо підвищення максимально дозволеної швидкості автомобіля не підтримується українцями (негативно до неї ставляться 60% опитаних).  На думку двох третин українців це призведе до підвищення аварійності.
  • Серед можливих дієвих покарань для водіїв, які керують автомобілем у нетверезому стані, найчастіше згадувалося позбавлення права керування автомобілем – на думку 32% респондентів саме такий захід буде найбільш дієвим. На другому місці – притягнення до кримінальної відповідальності – цей варіант обрали 19% респондентів. Приблизно стільки ж людей (18%) обрали як найдієвіший захід вилучення посвідчення водія. 13% респондентів висловили думку, що найбільш дієвим буде збільшення суми штрафів.

Корупція

 

  • Кожен п’ятий українець (20%) протягом останнього року стикався з вимаганням хабара від  представників влади.
  • Більше половини українців вважають (54%), що протягом останнього року розмір хабарів, які беруть чиновники, збільшився.
  • Щодо того, які органи державної влади несуть відповідальність за те, що хабарники не несуть покарання, то домінуючої думкою українців (51%) є така, що суди, міліція, генеральна прокуратура, СБУ і політики несуть рівну відповідальність за це



[1] Західний регіон — Закарпатська, Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області;

Центральний регіон — Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області і місто Київ;

Південний регіон — АР Крим, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька і Дніпропетровська області;

Східний регіон — Харківська, Донецька і Луганська області.

 

Докладніше


28.4.2009
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: