КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Коментар до рейтингів КМІСу

15 липня КМІС оприлюднив дані дослідження, яке було проведено нами з 3 по 13 липня 2019

https://kiis.com.ua/?lang=ukr&cat=reports&id=873&page=1

Ці дані широко обговорювалися в ЗМІ і соціальних мережах і, на жаль, іноді їм давали некоректну оцінку. Більш того, іноді дані КМІСу, як я вже казав, використовувалися для маніпуляцій, наприклад, тверджень про те, що партія "Голос" не проходить до парламенту, а «Сила і честь» проходять. Наші дані не дають підстав для таких тверджень.

Наші дані показують, що за партійними списками партія «Слуга народу» з великою ймовірністю набере в 3-4 рази більше голосів, ніж будь-яка інша партія, що з великою ймовірністю до парламенту пройде партія «Опозиційний блок за життя», а також гарні шанси на попадання до парламенту мають «Європейська солідарність» і «Батьківщина», трохи менші шанси має «Голос» і партія «Сила і честь». Теоретично в парламент можуть також потрапити «Громадянська позиція», «Опозиційний блок» і партія Ляшка.

Більш точні оцінки важко дати з декількох причин.

По-перше, похибка вибірки для більшості партій складає 2-3% (для «Слуги народу майже 5%). У прес-релізі сказано, що статистична похибка «..не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5% . Але ці похибки розраховані для рейтингів по відношенню до всіх 2000 опитаних, а тих, хто визначився, лише приблизно 1400 і всі похибки приблизно в півтора рази більші. І похибка для рейтингів, близьких до 5%, дорівнює не 1.4%, а 2%.

По-друге, дослідження проходило з 3 до 13 липня, середина цього інтервалу 8-9 липня, тобто дані відображають ситуацію, яка була майже за 2 тижні до виборів. А за час, що минув після цього, і в ті дні, що залишилися, можуть відбутися події, які вплинуть на рейтинги.

По-третє, електорат багатьох партій є нестабільним, некристалізованим, рівень «перетину» електоратів досить високий. Наприклад, за даними наших опитувань серед тих, хто добре ставиться до Вакарчука 77% добре ставляться до Зеленського, серед тих, хто добре ставиться до Зеленського, 25% добре ставляться до Вакарчука, серед тих, хто добре ставиться до Порошенка, 43% добре ставляться до Вакарчука і т.п. Респонденти обирають між декількома партіями і від опитування до опитування залежно від ситуативних подій (особливо залежно від висвітлення в ЗМІ) легко можуть змінювати вибір.


18.7.2019
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: